Grali u nas » Ciac Boum (Francja)

Ciac Boum – trio składające się z trzech wyśmienitych muzyków, wykonuje muzykę do tańca z regionu Poitou (środkowo-zachodnia Francja), jak i własne kompozycje.

Christian Pacher pochodzi z Poitou i wychował się wśród tych dźwięków, które uwielbia za ich różnorodność i energię. Julien Padovani i Robert Thébaut wywodzą się z nurtu muzyki improwizowanej, ale nie tylko.

Na koncercie usłyszycie ronda, avant-deux, walce, maraîchine, bal limousine i inne żywiołowe utwory do tańca. Jak mawiają Francuzi – duch tańca sprawia, że koniuszki palców unoszą się nad parkietem. A wtedy wiatr świeżości, radości i wolności przelatuje nad „dechami”, a stare melodie dają tancerzom wieczną młodość.

Od momentu powstania w Vialfre w 2009 roku, Ciac Boum zyskał opinię jednego z najbardziej rozpoznawalnych i najpopularniejszych zespołów grających francuski bal folk.  Ich muzyka emanuje niesamowitą energią i radością. Tak więc, tancerze i tancerki, panowie i panie, uważajcie na siebie! Wiadomo jak się to zaczyna, ale jak się skończy?…