Grali u nas » Fleurdelis (Polska)

Fleurdelis – Kwiat Lilii. Grupa powstała w natchnieniu krakowskich kamienic w 2015 roku. Troje przyjaciół postanowiło połączyć swoje doświadczenia oraz pasje, aby stworzyć projekt oparty na muzyce dawnej oraz ludowej, z wpływami współczesnych gatunków muzycznych.

W swym założeniu zespół miał być krakowskim zespołem ulicznym, wpasowującym się w koloryt Renesansowego Miasta, dźwiękami fletu rozpraszając krakowską codzienność. Jednak bardzo szybko grupa wyszła poza Kraków, dając między innymi koncert w klasztorze w Sulejowie, w ramach festiwalu Kolory Polski.

Następne lata, zaowocowały kolejnymi dużymi wydarzeniami rekonstrukcyjnymi, m.in.: Bitwa Pod Grunwaldem, Jarmark Świętojański w Krakowie, Międzynarodowy Festiwal Renesansu w Lublinie, Koronacja Królewska w Gnieźnie.

Obecnie zespół Fleurdelis jest jednym z czołowych zespołów rekonstrukcyjnych w Polsce, grając mieszankę energetycznego folku europejskiego i muzyki dawnej. Zespół ma na koncie jeden album studyjny, na którym znalazły się utwory zarówno z czasów średniowiecza i renesansu, jak i własne kompozycje. Wszystko zagrane w duchu czasów minionych z rozrywkowym charakterem.

Skład zespołu:
Paulina Koszewska-Sienkiewicz – Flety renesansowe, Duduk, Śpiew
Jędrzej Sienkiewicz – Lira Korbowa, Rabab Kashgar, Gitara akustyczna
Miłosz Sienkiewicz – Bouzouki Irlandzkie, Dudy średniowieczne, Śpiew
Mateusz Bartosiewicz – Bęben Średniowieczny, Perkusjonalia