Grali u nas » Karawana Opowieści (Polska)

O Karawanie:
Jesteśmy grupą pasjonatów, którzy opowiadają, śpiewają i grają. Poszukujemy historii o różnej fakturze: wzruszających, humorystycznych, z morałem, czy celną pointą. Zawarte są one w bajkach, baśniach, legendach i pieśniach.
Wiele z nich powstało lata temu, ale ich treści wciąż są aktualne, wywołują skrajne emocje, pobudzają wyobraźnię, przypominają o dawnych czasach i świecie, jaki kiedyś istniał. Podchodzimy do dziedzictwa kulturowego z szacunkiem. Chcemy przypominać o nim, dzielić się z innymi pięknem tych opowieści oraz mądrościami w nich zawartymi.
Opowiadamy słowem, śpiewem, gestem i muzyką – zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Bez ograniczeń wiekowych. Nasze spotkania są także alternatywą dla świata ekranów, w których coraz częściej sami się zamykamy. Próbujemy również zmieniać przeświadczenie jakoby baśnie były tylko historyjkami dla dzieci, bo przecież niektóre z nich powstały z myślą o dorosłych! Zachęcamy Was też do samodzielnych poszukiwań, do sięgnięcia po książki z opowieściami. Do czytania dzieciom. Do opowiadania, śpiewania i grania.
Opowieści piątkowe: „Opowieści drzew”
Drzewa rosną powoli i mają sporo czasu aby obserwować to co się dzieje na ziemi. Rosnąc razem, mogą przekazywać sobie historie, przechowywać je i znów przekazywać dalej. Jak to robią? Czy opowieści mogą przenosić się wraz z wiatrem i wędrować po świecie do innych drzew? Posłuchajmy tego co mają nam do powiedzenia.
Będą to historie o o tym co drzewa widziały. O nich samych. I o nas.
Opowieści sobotnie: „Różne takie historie”
Historia jest dobra kiedy nas czymś zaskakuje. Tak mówią.
Może dziać się to na różne sposoby. Chciałem podzielić się z Wami jednymi z najdziwniejszych historii, na jakie trafiłem słuchających ich od innych i poszukując.
Będą historie o opowiadaczach. O Hodży Nasreddinie. O pierwszym mężczyźnie i pierwszej kobiecie. O kosmatej dziewczynce. O Czarownicy, która zbierała opowieści, ale jednej z nich nie znała (a była to najpotężniejsza ze wszystkich opowieści).