Grali u nas » Rémi Geffroy (Polska)

Rémi Geffroy to jeden z najbardziej błyskotliwych akordeonistów młodego pokolenia na scenie balfolkowej. Od najmłodszych lat wychowywał się na muzyce folkowej, a także jazzowej i rockowej. W wieku 10 lat wstąpił do konserwatorium, gdzie uczył się gry na akordeonie diatonicznym, a później też na basie elektrycznym, fortepianie i gitarze.

Pasjonat światów muzycznych Yanna Tiersena, Joe Hisaishi i włoskiego pianisty Ludovico Einaudiego. Na bazie tych inspiracji stopniowo wytworzył własny styl. Z czasem skręcił stopniowo w stronę brzmień celtyckich, czego efektem był projekt The Booze Brothers. Zawsze jednak pozostał otwarty na mieszanie gatunków i stylów muzycznych.

Od kilku lat koncertuje z własnymi kompozycjami po całej Francji i Europie grając zarówno solo, jak i w różnych projektach z innymi muzykami. Stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych muzyków na scenie balfolkowej grając przepiękne mazurki, walczyki, scottishe, a także muzykę do tańców w kręgu i w łańcuchu. Będzie to jego pierwszy koncert w Polsce.

Skład zespołu:

Mateusz Niwiński, Agnieszka Niwińska, Barbara Waldowska, Joanna Strelnik