Prywatne: Miejsce Festiwalu – zaślepka » Jak łatwo tańczyć walce na 5,8,11.

Prowadzący: Augustas Černiauskas

Podczas tego warsztatu zostaniesz wprowadzony w świat walców asymetrycznych liczonych na 5, 8 i 11. Jest to dziwny a jednocześnie potężny taniec. Opanowanie asymetrycznego rytmu w muzyce daje ogromne możliwości wariacji i poczucia pełnego zespolenia w tańcu.

Augustas:
10 lat doświadczenia w tańcach tradycyjnych, od 2018 uczy tańczyć. Był na wielu festiwalach, ucząc lub ucząc się różnych stylów. Uczył się lindy hop i tanga argentyńskiego, style te pomogły mu uzyskać ogólnotaneczne kompetencje. W 2018 roku zdobył 3 miejsce w konkursie polki tradycyjnej i 2 w innym konkursie polki. Później dostał nominację „Najlepszy tancerz polki” w jednym z litewskich konkursów tanecznych. W styczniu 2019 roku był na 6 dniowym seminarium tańca ludowego, tam uczył się jak uczyć tańca innych. W swoim doświadczeniu pedagogicznym uczył tańców na Litwie, w Portugalii, w Polsce, na Łotwie i w Szwajcarii. W 2021 spędził tydzień na seminarium o tańcu „Cenizas”, które miało miejsce w Hiszpanii.
Tańczy swoim własnym stylem, rozumie taniec na swój sposób, więc będąc na warsztacie nauczysz się trochę jego stylu.

Wszystkie warsztaty Augustasa opierają się na tym samym pomyśle — trzech rzeczach, które sprawiają, że taniec jest doskonały (równowaga, otoczenie i muzyka).