Miejsce Festiwalu

Osiedle Jazdów, Warszawa

Tegoroczny Numinosum Festival odbędzie się w sielankowej przestrzeni Osiedla Jazdów. Ten magiczny kawałek wioski w centrum miasta pozwoli zarówno zachować rustykalny charakter festiwalu, a jednocześnie korzystać pełnymi garściami z dobrodziejstw wielkiego miasta.

Dzięki wsparciu z budżetu partycypacyjnego i Otwartego Uniwersytetu Jazdów, w przestrzeni Osiedla powstanie półotwarta scena i duży parkiet do tańca. Tuż obok stoi nasza Chata Numinosum, można będzie zatem korzystać z jej zaplecza.

Otoczenie Jazdowa

Wokół Osiedla Jazdów znajduje się wiele terenów zielonych. Najbardziej znane to Łazienki Królewskie. Warto też odwiedzić park Ujazdowski, czy ogród botaniczny UW. W pobliżu Osiedla znajduje się wiele ambasad i Sejm RP. Bardzo blisko stąd do Placu na Rozdrożu, Placu Trzech Krzyży, metra Centrum. Jest także dobry dojazd do Starego Miasta.

DOJAZD

Ponieważ Festiwal odbędzie się w centrum miasta zalecamy ekologiczny transport. Spacery i rowery zapewnią dobre możliwości przemieszczania się, a nie zaburzą spokoju Osiedla Jazdów.

Z WARSZAWY:

TRANSPORT PUBLICZNY:

Najbliższe przystanki: pl. Na Rozdrożu, Piękna, Wiejska.

ROWERY VETURILO:

Stacje rowerów znajdują się przy pl. Na Rozdrożu, ul. Wiejskiej (przy Sejmie).

Z POLSKI:
Osiedle Jazdów znajduje się w centrum Warszawy, więc należy przygotować się na problemy z zaparkowaniem samochodu.

Z RESZTY ŚWIATA:
W 30 min z lotniska Chopina. Polecamy skorzystanie z transportu publicznego (autobus 188).