Miejsce

Skansen „Granica”, Kampinos

Skansen Budownictwa Puszczańskiego Kampinoskiego Parku Narodowego w Granicy, 05-085 Kampinos

W tym roku współorganizatorem festiwalu jest Kampinoski Park Narodowy, który umożliwił nam korzystanie z podlegającego Parkowi skansenu w Granicy, położonego w Krainie Chopina, niedaleko Żelazowej Woli pod Warszawą.

Skansen Ośrodka Dydaktyczno-Muzealnego im. Jadwigi i Romana Kobendzów, należącego do Kampinoskiego Parku Narodowego, jest jednym z najbliżej od Warszawy położonych muzeów życia wiejskiego na otwartym powietrzu. Obiekt składa się z trzech zagród z przełomu XIX i XX wieku, nazwanych od nazwisk ich ostatnich właścicieli. Spośród zabytkowych budynków rozmiarami wyróżnia się ogromna, ponad 150-metrowa kryta strzechą Zagroda Widemajera, której podłoga wyłożona jest sosnowymi „dechami”. To właśnie tam będziemy tańczyć i koncertować!

Czarci Chutor, Kampinos

Czarci Chutor jest oddalony od Skansenu o około 30 min spaceru (niecałe 2 km możliwe do pokonania także autem lub rowerem). Po zakończeniu koncertów dziennych w Skansenie przenosimy się tanecznym, obrzędowym korowodem na całonocne koncerty w Chutorze.

Czarci Chutor to zrekonstruowana słowiańska osada położona w otulinie Puszczy Kampinoskiej, w pobliżu Skansenu w Granicy. Na ogrodzonym palisadą terenie znajduje się drewniana chata, wieża, scena, a także zagroda dla świń (z prawdziwą świnią w środku!). Osada jest otoczona łąkami i lasem. 

www.czarcichutor.pl

NOCLEGI

BLISKOŚĆ FESTIWALU:

W okolicy Czarciego Chutoru możliwy będzie nocleg na polu namiotowym. Do dyspozycji uczestników Festiwalu będzie także spartański prysznic, a dla tych, którzy nie mają własnych namiotów, możemy przygotować duże namioty harcerskie. Zaleca się przybycie z własnym sprzętem namiotowym. Na miejscu będzie można nabyć jedzenie na ciepło w wersji wegetariańskiej i wręcz przeciwnie, a także napoje, w tym wesołe. Do sklepu w Kampinosie jest około 30 minut spacerem.

Miejsce na polu namiotowym można wykupić na stronie z biletami

Polecamy także okoliczną bazę noclegową. Z uwagi na odległość od skansenu i Chutoru, w większości przypadków wymaga ona posiadania samochodu lub roweru:

 

NIEDUŻY BUDŻET:

Nad Utratą, Mazowieckie Stowarzyszenie Turystyki Wiejskiej, Podkampinos, Tel.  601 919 894, 35zł/osoba

Pod Świerkami, Lidia i Tadeusz Gołębiewscy, Pasikonie 16, Tel. 603183 371,  35 zł/osoba

 

WIĘKSZY KOMFORT:

Wyspa Kampinos, Kampinos, Tel. , www.wyspakampinos.pl, ~35zł/osoba

Stajnia Mandra, Korfowe – Tel. 602501628,  www.stajniamandra.pl , ~50zł/osoba

Agrokultura KORFOWE – Tel. 608 782 033,  www.korfowe.com , ~65zł/osoba

 

Więcej miejscówek znajdziecie na:

www.kampinoska.waw.pl/agroturystyka

WYŻYWIENIE

Czarci Chutor zapewni Wam 2 rodzaje cateringu: jeden w wersji bardziej tradycyjno-polskiej (pierogi, bigos, grochówa), drugi w wersji wegetariańskiej. Posiłki wydawane będą w Czarcim Chutorze rano i wieczorem oraz w przerwie obiadowej w Skansenie. W Chutorze będzie też dostępny alkohol (piwo, cydr, lokalne trunki).
Najbliższy sklep jest w Kampinosie (około 3 km od terenów festiwalowych), w Lesznie jest Biedronka.

DOJAZD

Festiwal odbędzie się wśród lasów i pól, w otoczeniu pięknej przyrody. Zarazem oba miejsca festiwalowe położone są niedaleko Warszawy, z dogodnym dojazdem możliwym na wiele sposobów.

Z WARSZAWY:

AUTEM w 50 minut! Wrzucimy formularz na stronie wydarzenia na Facebooku, na którym możecie się wpisywać jako kierowcy i jako pasażerowie do wzięcia. Chcemy uniknąć przewożenia powietrza.

ZTM – najpierw 719 do Leszna, potem L29 do Kampinosu. Najprościej sprawdzić połączenia na stronie/aplikacji JAK DOJADĘ.

BUSIKIEM – przykładowo Motobuss. Koszt około 10zł. Busy jeżdżą około raz na godzinę.

Z Kampinosu do Granicy to 3km spacerku.

 

Z POLSKI:
Bliskość autostrady A2, można uniknąć przepychania się przez zakorkowaną Warszawę.

Z RESZTY ŚWIATA:
W 30 min z lotniska Modlin