Artyści » Lyradanz

LyraDanz to projekt muzyczny, który tworzy troje doświadczonych muzyków, członków znanych zespołów na scenie muzyki folkowej zarówno we Włoszech, jak i za granicą. Od początku głównym celem LyraDanz było wprowadzanie niekonwencjonalnych instrumentów muzycznych, takich jak harfa celtycka, w celu eksperymentowania z nowymi i niezwykłymi brzmieniami w gatunku neotrad. Początkowo grupa przetestowała możliwości instrumentalne przechodząc poprzez repertuar tradycyjnej francuskiej, bretońskiej i włoskiej muzyki ludowej, a następnie wypracowała swój własny oryginalny styl dzięki kompozycjom, zebranym w albumach „Un giorno in ballo” (październik 2015) i „Una notte in ballo” (kwiecień 2018).

Rytmiczna i zabawna harfa, która ukazuje „śródziemnomorską” duszę; wirtuozowskie psałterium, które eksploruje wszystkie swoje możliwości melodyczne i techniczne; gitara, która od manouche po rumbę, od flamenco po jazz, staje się instrumentem napędzającym eksperymenty. Troje muzyków proponuje świeże i eleganckie aranżacje w umiejętnym wykonaniu, pełnym dynamizmu, energii i charyzmatycznej obecności na scenie, co porywa do tańca publiczność.

LyraDanz występowało na wielu festiwalach i koncertach w całej Europie (Francja, Belgia, Irlandia, Holandia, Niemcy, Szwajcaria, Polska, Portugalia, Hiszpania, Czechy), współpracowało ze znanymi muzykami sceny folkowej i przyciąga coraz więcej i więcej tancerzy każdego dnia.

Członkowie kapeli:
Adriano Sangineto – harfa celtycka, wokal
Caterina Sangineto – wokal, psałterium, flety, bodhran
Jacopo Ventura – gitara, bouzouki, charango, wokal

https://youtu.be/mIzLBc7mZSk?list=OLAK5uy_lpW9gORsP9pTgVlZre2Mavf_uve5J_qwc