Warsztaty » Bourrée na trzy

Prowadzący: Marta Tomczak i Krzysztof Rogulski

Bourrée to określenia dla niezwykle różnorodnej grupy tańców tradycyjnych, charakterystycznych dla regionów centralnej Francji. Układy mogą być proste, tańczone przez dwie osoby, lub bardziej złożone – angażujące większą grupę tancerzy oraz wykorzystujące dodatkowe figury.

Na warsztatach zajmiemy się formą bourrée na trzy pochodzącą z Owernii i chyba najbardziej rozpoznawalną na bal folkach. To taniec w znacznej mierze oparty na improwizacji i grze pomiędzy partnerami. Nie ma jednego prowadzącego, cały taniec jest wymianą propozycji i odpowiedzi, nie ma też sztywno ustalonej struktury. Choć całość może sprawiać wrażenie lekkiego chaosu, na parkiecie nikt się nie zderza, bo oprócz tego, że mamy swojego partnera w tańcu, tańczymy wszyscy razem i zwracamy uwagę na wszystkich dookoła.

Podczas warsztatów interesować nas będzie forma tańczona w dwójkach, z wykorzystaniem charakterystycznego ruchu rąk oraz częstym wirowaniem. Skupimy się na opanowaniu sposobu przemieszczania się oraz na narzędziach pozwalających na komunikację z partnerem – bez słów!

W miarę możliwości dodamy kilka ciekawych ozdobników

Nauka prowadzona będzie od podstaw, pomocne będą dobrze rozwinięta koordynacja własnego ciała i poczucie rytmu.