Warsztaty » Poszukiwanie ciekawości w tańcu

Prowadząca: Natalia Klamann

Poszukiwanie ciekawości w tańcu (dla każdego)

Główną ideą warsztatu jest stworzenie bezpiecznej przestrzeni do tanecznej eksploracji i przełamywania naszych tanecznych schematów w tańcu w parach. Będziemy uważnie przyglądać się temu, co wiemy o naszych nawykach tanecznych i ścieżkach ruchowych, a także odkrywać to, co nowe i nieznane. Tańcząc w pojedynkę, z podłogą, z drugą osobą i w innych równie możliwych konfiguracjach, będziemy zadawać sobie pytania i (nie)szukać na nie odpowiedzi: Czym jest dla mnie uważny, świadomy ruch? Skąd czerpię radość i przyjemność w tańcu? Jak mogę zauważyć i docenić jakość tańca, którą już posiadam? I jak mogę dodać nową jakość do mojego tańca? Co wzbudza moją ciekawość, a co nudę?

Będziemy pracować z podejściem somatycznym i Body Mind Centering, aby ugruntować się w naszych ciałach. Pobawimy się też ćwiczeniami z kontaktu-improwizacji i tańca współczesnego, aby zbadać indywidualne i zbiorowe ruchy improwizacyjne.

Natalia tańczy odkąd pamięta, a od 2015 roku zgłębia tajniki balfolku i tańców tradycyjnych. Ma zróżnicowane doświadczenie taneczne, na które składają się tańce orientalne, fusion, kontakt improwizacja, taniec współczesny i techniki somatyczne. Praktykuje również jogę i mindfulness, co silnie wpływa na jej podejście do ruchu.