Warsztaty » Face the fear

Prowadzący: Anke Veens

Zmierz się ze strachem.

Warsztat o… eksperymentowaniu, łamaniu zasad, popełnianiu błędów i dobrej zabawie.

Tancerze, którzy zapierają dech w piersiach, to ryzykanci, ci, którzy wydają się być całkowicie nieustraszeni… Improwizowanie -wspólne – to jedna z najbardziej ryzykownych rzeczy, które możesz zrobić jako tancerz, nigdy nie wiesz, jak to się potoczy.

Nauka tańca może wydawać się sprzeczna z tą ideą. Spędzamy dużo czasu próbując perfekcyjnie wykonać kroki; i to dążenie do perfekcji może sprawić, że będziesz niespokojny przed podejmowaniem ryzyka. Odbiegając od znanego. „Co jeśli mi się nie uda? Co jeśli upadniemy?”

…boisz się popełnić błędy, wyjść na głupka lub nie wiesz, co robisz. Wszyscy tam byliśmy.

Stanie się „doświadczonym improwizatorem” pomoże Twojemu mózgowi nauczyć się ufać Twojemu ciału i postrzegać ciało partnera, dając Ci pewność siebie w wykonywaniu bardziej ryzykownych (bardziej kreatywnych) rzeczy w tańcu. Wielkim nieporozumieniem jest to, że ryzyko nieustraszonych tancerzy jest nieplanowane: tylko wtedy, gdy masz pełną kontrolę, możesz znaleźć swobodę bycia spontanicznym.

Kiedy już przyzwyczaisz się do przekraczania swoich granic, przekonasz się, że są one dalej niż sobie wyobrażałeś — ekscytujące uczucie. Podejmowanie ryzyka nie oznacza lekkomyślności. Nie chodzi o porzucenie siebie. I jest w tym niesamowita ilość kreatywności i radości.

Zagłębimy się w związek i komunikację w tańczącej parze oraz w jaki sposób stworzyć bezpieczną przestrzeń do rozpoczęcia improwizacji. Razem odkryjemy „nieznane”.