Prywatny: _Złomowisko » Fantazje w Bourrée

Fantazje w bourrée

Do siebie, od siebie, zmiana miejsc… czy to naprawdę jest już wszystko? W bourrée jest więcej niż mogłoby się wydawać. Albo więcej, niż do tej pory mieliście okazję zatańczyć 😉 Tańcem można się bawić na różne sposoby, wprowadzając odmienne kroki, style i układy. Przybliżymy Wam tę różnorodność i pokażemy kilka rzeczy, dzięki którym nauczycie się łatwiej wchodzić w relację z partnerem i partnerką. Zaprezentujemy kilka dodatkowych form i wariacji kroków, pokażemy sposoby na swobodniejszą improwizację. A wszystko po to, aby rozwinąć i wzbogacić wasz taniec. Abyście poczuli się swobodniej w zabawie tańcem i ciekawiej spędzili czas z partnerami.

Dodamy fantazji krokowi – wzbogacimy krok podstawowy o różne wariacje. Przyjemniej się tańczy, kiedy masz w zanadrzu więcej do pokazania.

Pokażemy układy, których jeszcze nie widzieliście – skupimy się na czwórce i gromadzie. Szczegóły na miejscu 😉

Ufantazyjnimy improwizację – odejdziemy od sztywnego układu na rzecz kontaktu w tańcu i większej swobody.

Nudne bourrée?

Poniżej znajdziecie (przyznam – zaawansowany) przykład, jak bourrée może wyglądać, kiedy spotka się dwóch tancerzy, którzy bardzo dobrze się w nim czują:

Znakomita improwizacja w bourrée na 3/4

A tu czwórka tańczy w bourrée na 2/4

Poziom warsztatów:

Średniozaawansowane, wymagane płynne opanowanie kroku podstawowego.

Co wziąć ze sobą?

Buty do tańca, w których czujesz się wygodnie. Dobre samopoczucie i wodę 🙂

Prowadzący

Patryk Wernio i Agata Abramowicz – mają kilkunastoletnie doświadczenie w balfolku. Tak w tańczeniu, jak i w uczeniu. Skupią się na przekazaniu piguły wiedzy i jej przetrenowaniu.