Prywatny: WARSZTATY 2017 » Wniebogłosy

Wniebogłosy (Agata Harz)

Warsztaty polskiego śpiewu białym głosem. Śpiew biały, śpiewokrzyk jest charakterystyczny dla kultury ludowej. Dąży do maksymalnego wykorzystania naturalnych potencjałów głosu, przez co pieśń nabiera potęgi, zwłaszcza gdy jest śpiewana w grupie.

O prowadzącej:

Agata Harz prowadzi autorski cykl nauki śpiewu głosem naturalnym „Wniebogłosy”, który realizowała m.in. na Taborach, Festiwalach (np. Skrzyżowanie Kultur, Wszystkie Mazurki Świata, Akademia Muzyków Wędrownych, Dźwięki Północy, Klub Tyndyryndy Festiwalu w Kazimierzu) czy w ramach zajęć w Instytucie Kultury Polskiej UW. Opiera się na repertuarze głównie z Lubelszczyzny, Podlasia i Mazowsza.

W swoich projektach artystycznych Agata korzysta z różnych technik wokalnych, śpiewa polską i słowiańską muzykę tradycyjną in crudo oraz własną twórczość (wspólnie z grupą Księżyc), a także muzykę współczesną, uczestniy w przedsięwzięciach teatralnych.

Współpracowała ze Stowarzyszeniem „Dom tańca” od początku jego istnienia: jako animatorka (Tabory), trenerka głosu (śpiew biały, edukacja dzieci i młodzieży) W latach 2005-06 zrealizowała autorski projekt pt. „Muzyka jednej wsi – Łukowa” w Biłgorajskiem.

Więcej informacji:

http://agataharz.wixsite.com/ahaha